Specification
| Length | 1750 mm |
|---|---|
| Width | 1250 mm |
| Pitch Length | 68.900″ |
| Teeth | 125-Teeth |
| Tooth Profile | Curved |
| Material | Polyurethane |
Cummins® V-Ribbed Belt (3104860)
$228.56
Gates® 37mm Width, 140 Teeth, GT Type, Carbon Poly Chain Belt (14MGT-1960-37)
$302.00
$1,057.00
1 in stock
| Length | 1750 mm |
|---|---|
| Width | 1250 mm |
| Pitch Length | 68.900″ |
| Teeth | 125-Teeth |
| Tooth Profile | Curved |
| Material | Polyurethane |
| Weight | 5.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 98 × 42 × 15 cm |
| Bin Location | 00046101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Transmission |
| Part # | 14MGT-1750-125 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.