Specification
| Effective Length | 775 mm (30.5″) |
|---|---|
| Circumference | 790.7 mm (31.1″) |
| Top Width | 12 mm (0.472″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, Std. |
CAT® 68.98″ Belt Length, 0.63″ Belt Width, Cogged V-Belt, 3-Piece Set (7E-7646)
$160.89
Gates® 30.50" Length – High Capacity Automotive V-Belt XL, Notched (9360)
$27.62
$17.13
11 in stock
| Effective Length | 775 mm (30.5″) |
|---|---|
| Circumference | 790.7 mm (31.1″) |
| Top Width | 12 mm (0.472″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, Std. |
| Weight | 0.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 14 × 7 cm |
| Bin Location | BRC-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | 9305 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.