Specification
| Length | 1960 mm |
|---|---|
| Width | 37 mm |
| Pitch Length | 77.170″ |
| Teeth | 140-Teeth |
| Tooth Profile | Curved |
| Material | Polyurethane |
Gates® 125mm Width, 125-Teeth, GT Type, Carbon Poly Chain Belt (14MGT-1750-125)
$1,057.00
Gates® 90mm Width, 185 Teeth, GT Type, Carbon Poly Chain Belt (14MGT-2590-90)
$1,359.00
$302.00
1 in stock
| Length | 1960 mm |
|---|---|
| Width | 37 mm |
| Pitch Length | 77.170″ |
| Teeth | 140-Teeth |
| Tooth Profile | Curved |
| Material | Polyurethane |
| Weight | 2.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 42 × 15 cm |
| Bin Location | 00046101 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Power Transmission |
| Part # | 14MGT-1960-37 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.