| Effective Length | 1475 mm (58.09″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1489 mm (58.65″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 58.09″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K080580)
$66.25
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 10 × 3.5 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K080580 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.