Specification
| Effective Length | 1625 mm (64.0″) |
|---|---|
| Circumference | 1641 mm (64.6″) |
| Top Width | 12 mm (0.472″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, Std. |
Gates® 58.00" Length – High Capacity Automotive V-Belt XL, Notched (9580)
$29.50
Gates® 67.00" Length – High Capacity Automotive V-Belt XL, Notched (9670)
$42.56
$39.30
3 in stock
| Effective Length | 1625 mm (64.0″) |
|---|---|
| Circumference | 1641 mm (64.6″) |
| Top Width | 12 mm (0.472″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, Std. |
| Weight | 0.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 14 × 7 cm |
| Bin Location | BRC-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | 9640 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.