| Effective Length | 1672 mm (65.84″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1687 mm (66.45″) |
| Top Width | 35 mm (1.367″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 73.56″ Length, 0.947″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K070735)
$81.00
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® 65.84″ Length, 1.367″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K100658)
$63.39
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 12 × 4 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K100658 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.