| Effective Length | 1689 mm (66.53″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1704 mm (67.09″) |
| Top Width | 35 mm (1.367″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 56.99″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K080570)
$79.83
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® 66.53″ Length, 1.367″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K100665)
$39.68
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 12 × 4 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K100665 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.