| Effective Length | 1801 mm (70.93″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1816 mm (71.50″) |
| Top Width | 35 mm (1.367″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 58.09″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K080580)
$66.25
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® 70.93″ Length, 1.367″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K100710)
$124.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 4 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K100710 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.