Specification
| Effective Length | 1803 mm (71.0″) |
|---|---|
| Circumference | 1818 mm (71.5″) |
| Top Width | 12 mm (0.472″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, Std. |
63.48″ Length – Truck/Bus V-Belt (901066)
$47.62
Gates® Green Stripe 62″ Length, H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR20619)
$35.60
$30.46
2 in stock
| Effective Length | 1803 mm (71.0″) |
|---|---|
| Circumference | 1818 mm (71.5″) |
| Top Width | 12 mm (0.472″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, Std. |
| Weight | 0.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 14 × 7 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | 9710 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.