| Effective Length | 1868 mm (73.56″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1882 mm (74.12″) |
| Top Width | 24 mm (0.947″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 73.56″ Length, 0.947″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K070735)
$81.00
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 17 × 4 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K070735 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.