| Effective Length | 2173 mm (85.56″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2189 mm (86.20″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® Fleetrunner 83.19″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080830HD)
$97.47
Gates® 92.60″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K080926)
$101.34
Gates® 85.56″ Length, 1.087″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K080855)
$101.00
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.2 × 23 × 2.6 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K080855 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.