| Effective Length | 2286 mm (90.03″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2300 mm (90.59″) |
| Top Width | 42 mm (1.647″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 73.56″ Length, 0.947″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K070735)
$81.00
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® 90.03″ Length, 1.647″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K120901)
$104.35
3 in stock
Only 3 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 17 × 5 cm |
| Bin Location | BRE-3 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K120901 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.