| Effective Length | 2314 mm (91.14″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2329 mm (91.71″) |
| Top Width | 42 mm (1.647″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® 57.96″ Length, 1.367″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K100579)
$64.63
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® 91.14″ Length, 1.647″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K120911)
$104.25
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 17 × 5 cm |
| Bin Location | BRE-3 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K120911 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.