| Effective Length | 2335 mm (91.93″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2350 mm (92.52″) |
| Top Width | 42 mm (1.647″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Standard |
Gates® Fleetrunner 54.7″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060547HD)
$49.27
CAT® 78″ Belt Length, Includes 3-Belts, Engine and Fan Drive V-Belt (6N-7053)
$435.89
Gates® 91.93″ Length, 1.647″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K120919)
$103.68
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 17 × 5 cm |
| Bin Location | BRE-3 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K120919 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.