Specification
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
Navistar International® Belt Tensioner (1833688C2)
$180.76
Cummins® Belt Tensioner – Used Primarily on EPA13 6.7L ISB/QSB Engines (5270678)
$376.60
$250.45
1 in stock
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
| Weight | 4.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 11.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00030110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Engine Parts |
| Part # | 38285 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.