| Effective Length | 2540 mm (100.01″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2554 mm (100.58″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 93.11″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080931HD)
$99.50
Gates® Fleetrunner 105.5″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K081055HD)
$114.89
Gates® Fleetrunner 100″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K081000HD)
$99.25
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 12.5 × 3.6 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K081000HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.