| Effective Length | 1107 mm (43.62″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1120 mm (44.12″) |
| Top Width | 20 mm (0.787″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® 42.87″ Length, 0.807″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K060427)
$48.97
Gates® Fleetrunner 52.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060529HD)
$42.40
Gates® Fleetrunner 43.6″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K060435HD)
$50.50
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 2.6 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | |
| Part # | K060435HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.