| Effective Length | 1274 mm (50.16″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1288 mm (50.73″) |
| Top Width | 35 mm (1.367″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 108.8″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K081088HD)
$100.82
Gates® Fleetrunner 73.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100739HD)
$83.51
Gates® Fleetrunner 50.16″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100502HD)
$116.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 13 × 7.8 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K100502HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.