| Effective Length | 1433 mm (56.45″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1447 mm (57.00″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 56.5″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080565HD)
$103.72
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 10 × 3 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K080565HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.