| Effective Length | 1638 mm (64.51″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1651 mm (65.00″) |
| Top Width | 42 mm (1.647″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® 73.56″ Length, 0.947″ Top Width, Micro-V Serpentine Drive Belt (K070735)
$81.00
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® Fleetrunner 64.5″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K120645HD)
$114.49
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 17 × 5.5 cm |
| Bin Location | BRE-3 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K120645HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.