| Effective Length | 1714 mm (67.49″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1727 mm (68.00″) |
| Top Width | 35 mm (1.367″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 64.4″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100643HD)
$67.64
MTU/Detroit Diesel – Belt (5142136)
$205.18
Gates® Fleetrunner 67.49″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100675HD)
$81.27
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 12 × 4 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K100675HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.