Specification
| Effective Length | 1727 mm (68.01″) |
|---|---|
| Circumference | 1751 mm (68.9″) |
| Top Width | 13 mm (0.51″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, HD |
Gates® 67.00" Length – High Capacity Automotive V-Belt XL, Notched (9670)
$42.56
Gates® Green Stripe 53.33″ Length, EPDM H/D Truck-Bus V-Belt, Notched (TR22534)
$37.57
$38.51
Out of stock
| Effective Length | 1727 mm (68.01″) |
|---|---|
| Circumference | 1751 mm (68.9″) |
| Top Width | 13 mm (0.51″) |
| Thickness | 9 mm (0.354″) |
| Belt Type | High Capacity, HD |
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 16 × 7 cm |
| Bin Location | BRC-2 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | 9680HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.