Specification
| Outer Diameter | 74 mm (2.913″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
Cummins® Belt Tensioner – Used Primarily on EPA13 6.7L ISB/QSB Engines (5270678)
$376.60
Gates® FleetRunner® 75mm O.D, 1-Pulley, Heavy Duty Belt Tensioner, Steel (38610)
$329.75
$281.64
1 in stock
| Outer Diameter | 74 mm (2.913″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
| Weight | 4.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 12 × 10 cm |
| Bin Location | 00030105 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Engine Parts |
| Part # | 38501 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.