Specification
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
Gates® FleetRunner® 75mm O.D, 1-Pulley, Heavy Duty Belt Tensioner, Steel (38506)
$297.30
Cummins® Belt Tensioner (3104029)
$908.83
$307.38
1 in stock
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
| Weight | 4.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 11.5 × 9.5 cm |
| Bin Location | 00030110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Engine Parts |
| Part # | 38569 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.