Specification
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 3-Pulleys |
| Construction | Steel Grade |
Gates® FleetRunner® 75mm O.D, 1-Pulley, Heavy Duty Belt Tensioner, Steel (38506)
$297.30
Cummins® Belt Tensioner (3104029)
$908.83
$353.43
1 in stock
| Outer Diameter | 75 mm (2.952″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 30 mm (1.181″) |
| No. Of Pulleys | 3-Pulleys |
| Construction | Steel Grade |
| Weight | 11.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 22 cm |
| Bin Location | 00030115 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Engine Parts |
| Part # | 38667 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.