| Effective Length | 1939 mm (76.34″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 1949 mm (76.75″) |
| Top Width | 24 mm (0.947″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 76.3″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K070762HD)
$81.85
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 10 × 3 cm |
| Bin Location | BRE-1 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K070762HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.