Specification
| Outer Diameter | 76.3 mm (3.003″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 17 mm (0.669″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
Gates® FleetRunner® 75mm O.D, 1-Pulley, Heavy Duty Belt Tensioner, Steel (38511)
$242.25
Cummins® Belt Tensioner, Used Primarily on Tier3 15L ISX/QSX Engines (3104027)
$748.25
$342.29
1 in stock
| Outer Diameter | 76.3 mm (3.003″) |
|---|---|
| Bore Inside Diameter | 17 mm (0.669″) |
| No. Of Pulleys | 1-Pulley |
| Contact Surface | Smooth/Backside |
| Weight | 4.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 12 × 10 cm |
| Bin Location | 00030110 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Engine Parts |
| Part # | 38587 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.