| Effective Length | 2314 mm (91.14″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2330 mm (91.75″) |
| Top Width | 42 mm (1.647″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 73.9″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K100739HD)
$83.51
Cummins® 42.5″ Belt Length, 0.56″ Width, 4-Rib V-Ribbed Serpentine Belt (3063024)
$59.71
Gates® Fleetrunner 91.14″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K120911HD)
$124.82
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 15.5 × 4.1 cm |
| Bin Location | BRE-3 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Belts |
| Part # | K120911HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.