| Effective Length | 2516 mm (99.08″) |
|---|---|
| Outside Circumference | 2531 mm (99.65″) |
| Top Width | 28 mm (1.087″) |
| Construction | EPDM, Polyester Cord |
| Belt Type | V-Ribbed, Heavy-Duty |
Gates® Fleetrunner 82.6″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080825HD)
$118.75
Gates® Fleetrunner 93.11″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080931HD)
$99.50
Gates® Fleetrunner 99.1″ Length, Micro-V Heavy-Duty Serpentine Belt (K080991HD)
$92.42
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 13 × 2.8 cm |
| Bin Location | BRE-2 |
| brand/supplier | |
| Part # | K080991HD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.