| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.99″ (75.9 mm) |
| Stem Hex | 0.875″ (22.2 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20165-2020 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare, High-Pressure
$52.39
Gates® G20225-0810 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$33.87
Gates® G20170-0810 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$19.48
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5.2 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20170-0810 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.