| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.74″ (95.0 mm) |
| Stem Hex | 1.00″ (25.4 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20165-1216 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare, High-Pressure
$33.97
Gates® G20225-0808 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$30.36
Gates® G20170-1012 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$43.50
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6.2 cm |
| Bin Location | 00096055 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20170-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.