| Hose I.D | 1.00″ (25.40 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.23″ (107.5 mm) |
| Stem Hex | 1-3/8″ (34.90 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20165-0808 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare, High-Pressure
$13.62
Gates® G20225-2020 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$61.14
Gates® G20170-1612 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$44.40
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 9 cm |
| Bin Location | 00096056 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20170-1612 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.