| Hose I.D | 1.25″ (31.70 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.29″ (134.4 mm) |
| Stem Hex | 1-7/8″ (47.60 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20165-0808 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare, High-Pressure
$13.62
Gates® G20225-1616 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$38.68
Gates® G20170-2020 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$92.46
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 10.2 cm |
| Bin Location | 00096057 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20170-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.