| Hose I.D | 0.75″ (19.10 mm) |
|---|---|
| Item Length | 5.39″ (137.0 mm) |
| Stem Hex | 1-1/8″ (28.60 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20174-1216 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 45° Short Bent Tube
$95.96
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096061 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20174-1216 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.