| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.76″ (121.0 mm) |
| Cut Off | 2.78″ (70.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20179-1616 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Short Bent Tube
$85.77
Gates® G20181-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$50.58
Gates® G20180-1012 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$86.30
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20180-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.