| Hose I.D | 0.75″ (19.1 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.45″ (113.0 mm) |
| Cut Off | 2.44″ (62.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20179-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Short Bent Tube
$44.88
Gates® G20181-0808 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Long Bent Tube
$50.58
Gates® G20180-1212 Hydraulic Coupling, FJIC Flare Swivel, 90° Medium Bent Tube
$62.40
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096064 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20180-1212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.