| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.42″ (87.0 mm) |
| Cut Off | 1.44″ (36.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20170-0808 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Fitting, Steel
$13.97
Gates® G20230-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$28.47
Gates® G20225-1010 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$30.36
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096066 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20225-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.