| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.11″ (79.0 mm) |
| Cut Off | 1.63″ (41.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20225-2020 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$61.14
Gates® G20300-1216 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, Straight
$55.63
Gates® G20230-0812 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$28.47
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20230-0812 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.