| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.06″ (103.0 mm) |
| Cut Off | 2.05″ (52.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20225-0808 Hydraulic Coupling, Male Flat-Face O-Ring Fitting, Steel
$30.36
Gates® G20300-0808 Hydraulic Coupling, Code 61 O-Ring Flange, Straight
$68.17
Gates® G20230-1216 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel
$54.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096071 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20230-1216 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.