| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.21″ (107.0 mm) |
| Cut Off | 2.20″ (56.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G20239-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Short Bent Tube, High-Pressure
$48.69
Gates® G20241-0808 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90° Long Bent Tube, High-Pressure
$76.02
Gates® G20240-1010 Hydraulic Coupling, Female Flat-Face O-Ring Swivel, 90-Deg. Medium Bent Tube
$70.93
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G20240-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.