| Hose I.D | 0.25″ (6.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.20″ (56.0 mm) |
| Cut Off | 1.18″ (30.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-0406 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$12.88
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096022 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-0406 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.