| Hose I.D | 0.3125″ (7.9 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.20″ (56.0 mm) |
| Cut Off | 1.10″ (28.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-0505 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$29.93
12 in stock
Only 12 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00096023 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-0505 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.