| Hose I.D | 0.50″ (12.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.78″ (70.5 mm) |
| Cut Off | 1.30″ (33.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-0810 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$15.61
9 in stock
Only 9 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 6 cm |
| Bin Location | 00096025 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-0810 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.