| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.99″ (76.0 mm) |
| Cut Off | 1.52″ (38.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-1010 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$25.90
26 in stock
Less than 26 items left!
Additional information
| Weight | 0.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096026 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-1010 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.