| Hose I.D | 0.625″ (15.8 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.97″ (75.5 mm) |
| Cut Off | 1.50″ (38.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-1012 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$28.39
30 in stock
Less than 30 items left!
Additional information
| Weight | 0.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 7 cm |
| Bin Location | 00096027 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-1012 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.