| Hose I.D | 0.75″ (19.0 mm) |
|---|---|
| Item Length | 3.58″ (91.0 mm) |
| Cut Off | 1.57″ (40.0 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-1214 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$31.10
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-1214 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.