| Hose I.D | 1.00″ (25.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.11″ (104.5 mm) |
| Cut Off | 1.88″ (47.7 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-1616 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$49.50
22 in stock
Less than 22 items left!
Additional information
| Weight | 1.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-1616 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.