| Hose I.D | 1.25″ (31.7 mm) |
|---|---|
| Item Length | 4.43″ (112.5 mm) |
| Cut Off | 2.07″ (53.5 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25165-2020 Hydraulic Coupling, Male JIC 37° Flare English Hex
$85.95
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 8 cm |
| Bin Location | 00096033 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25165-2020 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.