| Hose I.D | 0.25″ (6.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.73″ (69.4 mm) |
| Cut Off | 1.71″ (43.4 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25174-0808 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel Metric Hex - 45° Bent Tube, Steel
$35.61
Gates® G25179-0812 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$45.95
Gates® G25175-0406 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$28.69
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00097017 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25175-0406 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.