| Hose I.D | 0.25″ (6.4 mm) |
|---|---|
| Item Length | 2.26″ (57.3 mm) |
| Cut Off | 1.23″ (31.3 mm) |
| Fitting Type | Hydraulic Coupling |
Gates® G25175-1212 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 45° Bent Tube
$70.53
Gates® G25180-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Medium Bent Tube
$38.68
Gates® G25179-0404 Hydraulic Coupling, Female JIC 37° Flare Swivel, English Hex, 90° Short Bent Tube
$30.88
20 in stock
Only 20 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 5 cm |
| Bin Location | 00097031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | G25179-0404 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.